شیرین عسل، از دانه تا قفسه(!)

این شرکت کار خود را تنها با یک دستگاه بسته‌بندی در بازار تبریز کار خود را شروع کرد، در سال 1371 با دستیابی به فرمول‌های تولید کیک و بیسکوئیت نخستین کارخانه خود را راه‌اندازی می‌کند، ژائله پس از قبولی در رشته پزشکی دقیقاً پس از جنگ تحمیلی و ادامه تحصیل در ن رشته، درس را رها کرده و توانست نمایندگی یکی از بیسکوئیت‌های خارجی را گرفته و پخش نماید.

حوزه فعالیت شیرین عسل ؛ کیک، شیرینی، شکلات، و محصولات کاکائویی بوده و با شعار از دانه تا قفسه زنجیره تأمین تولید و پخش گسترده خود را نشان می‌دهد.

شیرین عسل اولین شرکت ایرانی است که در کشورهای مبدأ شکلات، اقدام به تأسیس مزارع اختصاصی خود نموده است. مزارع این شرکت در کشورهای ساحل‌عاج و غرب آفریقا هستند که بهترین مناطق در جهان برای کاشت این دانه شگفت‌انگیز است.

اولین محصولات شیرین عسل با استفاده از یک فر دستی تولید می‌شد اما طولی نکشید که یونس ژائله توانست خط تولید بیسکوئیت و شکلات و همچنین کاکائو خود را راه‌اندازی نماید، هم‌اکنون شیرین عسل تمامی مواد اولیه خود را در خط تولید و یا خط بسته‌بندی خود، به‌طور کامل از شرکت‌های زیرمجموعه خود، از کشت و صنعت مغان تا کارتن‌سازی اهواز و یا پارچه‌بافی سراب تأمین می‌نماید.