آش دوغ

آش دوغ؛ جذاب‌ترین و قدیمی‌ترین آش ایران

با سلدا مگ همراه باشید؛

امکان ندارد تبریز بیایید و درباره آش دوغ چیزی نشنوید و امتحانش نکنید. آش دوغ از انواع آش‌های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش رشته و آش جو در بین ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار است. روش پخت این آش استثنایی در شهرهای مختلف باهم تفاوت‌هایی دارند. معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین آش دوغ‌ها در شهرهای سرعین، تبریز، اردبیل و شیراز یافت می‌شود. در ادامه سلدا مگ بهترین و معروف‌ترین دستور پخت را به شما ارائه می‌کند.

مواد لازم آش دوغ تبریز:

دوغ 2 لیتر

سیر 2 عدد

برنج 1 پیمانه

نخود 250 گرم

سبزی آش 700 گرم

نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

ابتدا نخود را از شب قبل از آماده‌کردن آش دوغ در کاسه‌ای بزرگ می‌ریزیم و تا روی آن آب می‌گیریم و 2 الی 3 بار آب آن را بیرون می‌ریزیم و مجدداً آبروی نخودها می‌گیریم تا خیس بخورند و هم نفخ آن‌ها از بین برود، نخود را با آب سرد می‌شوییم، پس از آبکش کردن نخودهای خیس‌خورده، در قابلمه‌ای می‌ریزیم و روی آن آب می‌گیریم و اجازه می‌دهیم تا نخود خوب مغز پخت شود. پس از پخت کامل نخود زیر شعله را کم می‌کنیم و در قابلمه کوچک آب می‌ریزیم.

سپس حرارت را زیاد می‌کنیم تا آب زود به جوش بیاید و آنگاه پس شستن برنج‌ها، داخل آب در حال جوش می‌ریزیم و پس از مدتی برنج را امتحان می‌کنیم که پخته‌اند یا نه. پس از مطمئن شدن از پخته شدن آبکش کرده و نخودها را اضافه می‌کنیم و درب قابلمه را می‌گذاریم به این نکته توجه کنید نمک را باید قبل از گذاشتن درب قابلمه اضافه نمایید و سپس سبزی آش را اضافه بکنید. پس از پخت سبزی باید دوغ را به آن اضافه نماییم و به‌صورت مداوم هم بزنیم تا سبزی تیره نشود همچنین ممکن است دوغ ببرد. اگر دوست داشتید می‌توانید سیر تازه را به آن اضافه نماییم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.